12_20240208_094931.jpg

Evolution Cheer Battle Praha - ako sa nám darilo

Prvá zahraničná súťaž v roku 2024, na ktorej naši športovci opäť bodovali a dali o sebe vedieť kvalitnými výkonmi a výborným umiestnením.

Na dvojdňovej súťaži Evolution Cheer Battle v Prahe sa predstavili v teamových kategóriách dva naše teamy: Diamonds v kategórii Team Cheer Junior All Girl Median a Golden Rabbits v kategórii Team Cheer Youth Coed Median. 

Dvanásť dievčat z Diamonds pri svojom prvom štarte v zahraničí získali skvelé tretie miesto a domov si priviezli bronzové ocenenie. 

Golden Rabbits tentokrát siahli na najvyšší stupienok. Dvaja chlapci a šestnásť dievčat získali zlato a prvé miesto vo svojej kategórii.

V nedeľu prebiehali súťaže malých kategórií, kde mal F.R.E.S.H. zastúpenie piatimi súťažnými vystúpeniami. Juniorky reprezentoval group stunt v zložení Miška Jesenská, Daniela Korečková, Sofiia Riabtseva a Kristína Klimová, ktorý získal prvé miesto a v individuálnych zostavách si bronz vybojovala Michaela Jesenská.

Vekovú kategóriu Youth zastupovali dva group stunty:  GS All Girl L4 v zložení Sofia Paulovčíková, Terézia Murgašová, Lucia Tučeková a Tatiana Chovanová obsadili 7.miesto v neskutočne silnej konkurencii 11 súperov s minimálnou bodovou stratou dokonca za tretím miestom; a GS Coed L3 v zložení Dominika Korečková, Oliver Úporský, Martin Koleda a Zoja Urdová ktorý získal pre F.R.E.S.H. ďalšie zlato.

Medzinárodnú odbornú porotu ale aj všetkých účastníkov doslova ohromila svojim výkonom 12 ročná  Dominika Korečková, ktorá okrem víťazstva v kategórii Cheer Individuals Advanced získala aj špeciálnu cenu za absolútne víťazstvo v bodovom ohodnotení svojej akrobatickej súťažnej zostavy a domov si niesla trofej MAJOR AWARDS 2024. 

Všetkým reprezentanzom TŠK F.R.E.S.H. Zvolen a Slovenskej cheer únie srdečne gratulujeme a prajeme veľa ďalších športových úspechov.